កម្ពុជានាំចេញអង្ករនៅត្រីមាសទី១ឆ្នាំ២០២៥ មានទឹកប្រាក់ជាង១៦០លានដុល្លារ
Cambodia-Rice-Baitang-2016-e1579769595656
រាជធានីភ្នំពេញ៖ យោងតាមរបាយការណ៍របស់សហព័ន្ធស្រូវអង្ករកម្ពុជា នាពេលថ្មីៗនេះបានឱ្យដឹងថា នៅត្រីមាសទី១ ឆ្នាំ២០២៥ កម្ពុជាសម្រេចបានការនាំចេញអង្ករទៅទីផ្សារពិភពលោក ជាង២១១ពាន់តោន ហើយបើគិតជាទឹកប្រាក់ជាង១៦០លានដុល្លារ។
របាយការណ៍ដដែលបានគូសបញ្ជាក់ថា គិតត្រឹមត្រីមាសទី១ នៃឆ្នាំ២០២៥ កម្ពុជាបាននាំចេញអង្ករបានចំនួន២១១ពាន់តោន តាមរយៈក្រុមហ៊ុននាំចេញអង្ករចំនួន៤៧ ក្រុមហ៊ុន ទៅកាន់គោលដៅចំនួន៥៥ ដែលក្នុងនោះទៅកាន់បណ្តាប្រទេសនៅក្នុងតំបន់អឺរ៉ុបចំនួន២៥ បានបរិមាណអង្ករចំនួន ១០៦ពាន់តោន គិតជាទឹកប្រាក់ចំនួន ៨៤.៨៣ លានដុល្លារ។
នាំចេញទៅកាន់ប្រទេសចិន និងហុងកុង ចំនួន៣៧ ៨២១តោន គិតជាទឹកប្រាក់ចំនួន២២.៥៩ លានដុល្លារសហរដ្ឋអាមេរិក។ នាំចេញ ទៅកាន់ប្រទេសក្នុងអាស៊ាន ចំនួន៤ ប្រទេសបានបរិមាណជាង៣៤ពាន់តោន គិតជាទឹកប្រាក់ចំនួន ២៤.៩៥ លានដុល្លារ និងទៅកាន់គោលដៅ២៤ ប្រទេសផ្សេងទៀតមាន អាហ្វ្រិក   មជ្ឈឹមបូព៌ា អាមេរិក  កាណាដា  អូស្ត្រាលី  ណូវែលហ្សេឡង់  បានជាង៣១ពាន់តោន គិតជាទឹកប្រាក់ចំនួន ២៨.១៤ លានដុល្លារ។
នៅក្នុងត្រីមាសទី១នៃឆ្នាំ២០២៥នេះ ចំពោះប្រភេទអង្ករ ដែលកម្ពុជាបាននាំចេញមានដូចជាអង្ករក្រអូបជាង៨១ភាគរយ ប្រភេទអង្ករសគ្រាប់វែងជាង១៣ភាគរយ អង្ករចំហ៊ុយជាង ២ភាគរយ អង្ករសរីរាង្គជាង១ភាគរយ និងអង្ករផ្សេងៗចំនួន ០.៤៩ភាគរយ។ ។