សមាគមអ្នកផលិតចំណីអាហារកម្ពុជាលើកទឹកចិត្តដល់អាជីវករ បើចង់លក់ទំនិញទៅកូរ៉េ ត្រូវពង្រឹងគុណភាពផលិតផល
រាជធានីភ្នំពេញ៖ បន្ទាប់ពីជួយសម្របសម្រួលដល់ការនាំចេញទំនិញ ដែលផលិតនៅក្នុងស្រុកជាង២៤តោន ទៅទីផ្សារប្រទេសកូរ៉េ កាលពីដើមខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៥ សមាគមអ្នកផលិតចំណីអាហារកម្ពុជាបានលើកទឹកចិត្តដល់ផលិតករ និងអ្នកកែច្នៃក្នុងស្រុក ដែលមានគោលបំណងចង់លក់ទំនិញរបស់ខ្លួនទៅទីផ្សារប្រទេ​សកូរ៉េ ត្រូវជជែកពិភាក្សាជាមួយអ្នកទិញឱ្យបានច្បាស់លាស់នឹងត្រូវតែបង្កើន​គុណភាពផលិតផលឲ្យ​បាន​ល្អជាមុនសិន។​​
នៅក្នុងកម្មវិធីបទសំម្ភាសន៍ពិសេស ARDB TV,  ឯកឧត្តម មៀវ សុទ្រី ប្រធានសមាគមអ្នកផលិតចំណីអាហារកម្ពុជា បានឱ្យដឹងថា កាលដើមខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៥កន្លងមកថ្មីៗនេះ សមាគមបានសម្របសម្រួលដល់ក្រុមហ៊ុន របស់កូរ៉េមួយ ដែលចូលមកទិញផលិតផលកែច្នៃក្នុងស្រុកបានប្រមាណ២៤តោន ដើម្បីនាំចេញទៅលក់លើទីផ្សារប្រទេសកូរ៉េ ហើយផលិតផលខ្មែរ ដែលបាននាំចេញទាំងនោះត្រូវខាងក្រុមហ៊ុនកូរ៉េ ជូនដំណឹងមកវិញថា លក់អស់ត្រឹមតែរយៈពីរសប្តាហ៍។
យោងតាមឯកឧត្តម មៀវ សុទ្រី បើសិនមិនមានការប្រែប្រួលនោះទេ សមាគមអ្នកផលិតចំណីអាហារកម្ពុជានឹងបន្តសម្របសម្រួលនាំចេញទំនិញកម្ពុជាមួយកុងតឺន័រថែមទៀត នៅចុងខែឧសភា ឆ្នាំ២០២៥ខាងមុខនេះ ហើយការគាំទ្រនេះ ឯកឧត្តមយល់ថា ក្រុមហ៊ុនកូរ៉េមាននិន្នាស្រលាញ់ ចូលចិត្តប្រទេសខ្មែរទៅហើយ។ ដូច្នេះ លោកនឹងព្យាយាមពង្កើនការនាំចេញឱ្យបានច្រើនជាលំដាប់ថែមទៀតនៅពេលបន្ទាប់។
ស្របពេលផលិតផលក្នុងស្រុកកំពុងទទួលបានការគាំទ្រនៅលើទីផ្សារជាបន្តបន្ទាប់ ប្រធានសមាគមអ្នកផលិតចំណីអាហារកម្ពុជា បានលើកទឹកចិត្តផលិតករក្នុងស្រុកឱ្យពង្រឹងគុណភាពផលិតផលរបស់ខ្លួន ដើម្បីរក្សាបាននូវទំនុកចិត្តនៅលើទីផ្សារ៕